Sõidukikindlustus ehk kasko!

 

 

 
 
Vabatahtliku sõidukikindlustusega kindlustatakse keskmiselt 0-12 aasta vanuseid autosid. Liisingautodele on kaskokindlustuse sõlmimine kohustuslik. Kasko lepingu sõlmimise eeldusena tuleb sõidukile paigaldada immobilaiser ja signalisatsioon ning sõiduk peab olema läbinud tehnilise ülevaatuse.
 
 

Kaskokindlustus pakub kaitset järgmiste riskide eest:

 • õnnetusjuhtumid (sh liiklusõnnetus jms),
 • loodusõnnetus,
 • tulekahju,
 • vandalism,
 • vargus, röövimine ja ärandamine.

Kui soovitakse kindlustatada sõiduk vaid teatud riskide vastu, siis on võimalus valida osakaskokindlustus, mis katab liiklus-, loodusõnnetuse, vandalism ja tulekahjuriski.

 


Lisaks põhiriskidele kindlustatakse üldjuhul ka:

 • esi- ja salongiklaasid,
 • lisavarustus.
Teatud seltsidel nagu RSA, Salva Kindlustus, BTA Kindlustus ja Gjensidige Baltic Eesti filiaal on lisavarustuse kindlustamine hinna sees, ent ülejäänud seltsid nagu IF Eesti Kindlustus, ERGO Kindlustus ja Seesam Rahvusvaheline Kindlustus pakuvad seda lisatasu eest.
 
Salva ja Ergo Kindlustuse kasko toode sisaldab Autoabi teenust sõidu- ja pakiautodele. Abi saab kõikide rikete korral, mis takistavad sõitmist või mille korral ei tohi või ei saa edasi sõita (nt tasuta 5L lisakütust, käivitusabi, pukseerimine remondiettevõttesse jms).
 
 

Tavapaketile lisaks saab sõltuvalt kindlustusandjast valida järgmisi lisakaitseid:

 

Asendussõiduki kindlustus - kui sõiduk on kindlustusjuhtumi tagajärjel kasutuskõlbmatu või remonditöökojas, siis hüvitab kindlustusandja kokkulepitud ulatuses rendiauto kulud või tagab kokkulepitud ajaks asendussõiduki. Vastavat lisakaitset pakuvad kõik seltsid.

 

Uusväärtuskindlustus - tavaliselt hüvitatakse kindlustusjuhtumi tagajärjel hävinenud auto turuväärtus. Vastava kokkuleppe sõlmimisel kindlustusandjaga on võimalik uue sõiduki soetusmaksumus esimeseks kindlustusaastaks fikseerida. Seega hüvitab kindlustusandja võimaliku täishävingu puhul teile mitte sõiduki turuväärtuse vaid taassoetamise hinna, võttes aluseks auto esmamüügihinna, koos standard- ja lisavarustusega. Salva Kindlustusel ja RSA-l on antud kindlustuskate hinnas ning ilma lisatasuta.

 
Liisingmakse kindlustus (Seesam Kindlustus) - kui autoga juhtub õnnetus ja inimesed saavad viga ning on seetõttu sunnitud jääma haiguslehele, siis kohustus igakuiseid liisingmakseid tasuda jääb alles. Liisingmakse kindlustuse lisakaitse olemasolul hüvitab kindlustusselts kuni kolme kuu liisingmakse.

Õnnetusjuhtumikindlustus (Seesam Kindlustus) – kindlustatud on õnnetuse ajal sõidukis olnud inimesed, kelle surmajuhtumi või invaliidistumise korral määratakse hüvitis.
 
Pagasi kahjustumine, hävimine või vargus (Ergo Kindlustus) – kui sõidukis olev pagas saab kahjustada või hävib kindlustusjuhtumi tagajärjel, siis maksab kindlustusselts hüvitist. Sama kehtib ka olukorras, kus isiklikud tarbeesemed, mis paiknesid varjatud kohal, varastatakse sõidukist.
 
Koguriskikindlustus (RSA) - kindlustustingimustes on välja toodud ainult välistused, mis tähendab seda, et kui välistustes pole kirjas, siis hüvitatakse. Hüvitatakse auto taastamise kulud ka tehnilise rikke korral.
 
Sõiduki vargus koos võtmete ja/või dokumentidega (BTA Kindlustus) – kui pärast sõiduki vargust ei esitata seltsile registreerimistunnistust ja/või kõiki võtmeid, siis vastava lisakaitse olemasolul on võimalus saada seltsist hüvitist.

 

Kindlustusmakse sõltub peamiselt:

 • kindlustatava sõiduki vanusest, margist, mudelist ja võimsusest (kw),
 • kindlustusväärtusest (turuhind),
 • kehtivuspiirkonnast: Eesti, Euroopa, Euroopa koos Venemaaga,
 • valitud omavastutusest,
 • valitud lisariskidest,
 • tasumise viisist (kvartal, poolaasta, korraga),
 • kindlustusseltsi soodustustest püsikliendile (teatud seltsidel).
 
 

Tutvu toote tingimustega!   loe siit

 


 

Küsi pakkumist! 

 

Kindlustuspakkumise saamiseks täitke avaldus ja saatke see meie e-meilile.

 

DOC     ODT     KASKOKINDLUSTUSE AVALDUS

DOC     PDF     Ülevaatusakt - sõidukile

 

     info@lkm.ee