Kindlustohtri jutukohver

            

            Äraütlemata huvitav on see tänapäev. Kõigest oleks justkui räägitud ja nagu poleks ka. Olen kindlustustohtri ametit pidanud juba 7 aastat ega väsi imestamast inimeste arusaamise ja tõlgendamise mehhaanikast. Ühtedele paistavad asjad selged ja loogilised, teised tõlgendavad asju vägagi omamoodi. Nagu itaallased valgusfoori; roheline lubab sõita, kollane on iluasi, ja punane vaid soovitus. Kolmandad aga on väga isevärki. Selle tõu nimi on totalo kretinos sapiens.

 

Eks minu juhtumipagasis on igasuguseid vahvaid ja mittevahvaid juhtumisi,millest ma tahakski järgnevates jututükkides pajatada. Lisan ka omalt poolt kommentaare juurde, et asjad oleks arusaadavamad, paraku küll väljamõeldud nimede all. Aga seniks head lugemist ja loodan, et midagi õpetlikku saabub ka lugeja õuele.

           

Miks siis Kindlustustohter? Iga tohtri ülesanne on pakkuda patsiendile parimat ja tõhusamat tohterdust. Usun, et kindlustus on kah nagu kerge tõbi. Tahetakse ju kindlustusega kaitsta ennast kõikvõimalike ebameeldivate tõbede (loe: tagajärgede) eest. Ja siin lähtubki Kindlustustohter põhimõttest soovitada patsiendile parimat võimalikku ja lähtudes büroo Veritase motost: selgitada välja tõde ja rääkida sellest erapooletult.

 

 

Sinu Kindlustustohter